Fahreneith 451 Kitap Yorumu - Bir Başka Gezgin

10 Ocak 2021 Pazar

Fahreneith 451 Kitap Yorumu
Instagram storylerinde okuyacağım dediğim kitabı okudum, bitti😄  Eve gitmeme 4 gün kala başlamak aklıma geldi. Normalde bir arkadaşım eve gitmeyi planlamadığı bir zamanda gitti ve bana kitabı kütüphaneye bırakmamı rica etti.  Tabii kitap çekmecemde haftalarca durdu o sıralarda da başka bir kitap okuyordum zaten. En sonunda gitmeme yakın bir okuyayım, herkeste duymuştum ne diyormuş dedim.  Sizlerden de güzel yorumlar gelince okumak kaçınılmaz oldu🌸😊. 
Benim kitap yorumuma gelirsek şayet kitap sıkmadan, kafanın içinde film çekiyorlar gibi olay örgüsünü aktardı. Bilim kurgu tarzında bir kitap. Hatta Oblivion  diye bir film vardı izlediyseniz bilirsiniz. Ona benziyor biraz. 
Kitap ismini kağıdın yanma derecesinden alıyor. Bir kağıt 451 fahrenhite da yanıyormuş. Romanda, evler artık yangına karşı dayanıklı bundan dolayı itfayecilerin  görevi yenilenmiş ve kitapları yakma görevi verilmiş. Yavaş yavaş tüm kitapların yakıldığı bir ülkeden bahsediyor. Bu ilginç kitapta bizim günlük yaşamımızdaki alışagelmiş şeyler romanda ters dönüyor. Böylece farklı bir bakışla aynı dünyayı yeniden çiziyorsun.
En çok hoşuma giden şeylerden biri de yazarın kitap sonundaki karakterleri kendiyesiyle özdeştirip  bağlantı kurmasıydı. Kitap zaten güzelken birde karakterleri sonradan ele alması, gizli yönlerini açıklaması güzeldi. 
Kısacası ben sevdim😊  Şimdi bana teslim edeyim diye verilen kitabı Tubaya verdim teslim etsin diye.(Kütühaneye gittim, yanımda zannediyordum, teslim edemedim. Akşamına da biletim vardı. Valla suçum yok 🙈).Onun gitmesine de var bir kaç gün. Bence o da okuyacak.😄
Tuba? 


9 yorum:

 1. Yaaa ben de okuyacağım merak ettim! Ekledim listeme teşekkürler güzel anlatım için :)

  YanıtlayınSil
 2. Ayrıca internet ortamındaki ucuz fiyatıyla da gönlümde taht kurmuştur bu kitap. Biraz ütopya, biraz gerçeklik payı... Güzel bir iş çıkartmışlar severek okumuştum...

  YanıtlayınSil
 3. Aslında sürekli görüp çok merak ettiğim bir kitap ama bir türlü almaya niyet edemedim yorumundan sonra niyet ettim bu kitabı okumaya :)

  YanıtlayınSil
 4. Yıllar yıllaaaaaaar önce okumuş, bir şey anlamamış ve çok sıkılmıştım. :D Şimdi bir daha okumak istiyorum belki bu sefer anlarım. :D Kütüphaneden kitap almayı çok seviyorum ama geri götürmek zulüm. :D

  YanıtlayınSil
 5. Merak ettiğim bir kitaptı. Belki sonra okurum deyip üzerine düşmemiştim. Yorumunuzdan sonra yine aklıma düştü. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 6. Uzun süredir okumayı düşündüğüm bir kitaptı kesinlikle okuyacağım :)

  YanıtlayınSil
 7. Ben de hala okumamış olanlardanım, ekleyeyim listeye bari. Selamlar.

  YanıtlayınSil

@way2themes