2 Kasım 2020 Pazartesi

Hastam Kovidmiş \ Karantinadayım

 Selamun Aleyküm Cağnım okuyucularımm :)

Kovid  pozitif  bir hastamla birinci dereceden temaslıyım. Bunu yaklaşık iki saat önce öğrendim. Tabi bunu öğrenirken de sosyal mesafeli arkadaşlarıma oturuyordum, klinik gurubundan mesaj gelmiş. Alla alla dedim hoca ödev falan mı verdi diye düşünürken "Şu hasta kimin pozitifmiş. "demişler. O hasta tabi ki de benim.  Temaslı olduğumama mı yanayım arkadaşlarıma oturduğuma mı ? tabii  telaşla  kızlar hastam pozitifmiş ben odama döneyim dedim. Ama bu yazdığımdaki gibi değil telaş :D Nasıl nasıl telaş :D odadan çıktık  idareye gittim durumu izah ettim. (KYK Yurdundan kalıyorum). Beni  hemen tek kişilik odaya aldılar. İşte yemeğimi  falan onlar getirecek  götürecek. Yani diğer öğrenciler güvenli :) Bana gelirsek şu an, bu anı bekliyordum bu kadar vaka varken illaki temas olacak. Pandeminin de geçtiği yok geçeceği yok. Ne yapalım en düşük hasarla atlatmaya bakacağız. Herhangi bir belirti yok şimdi gayet iyim. Bağışıklık sistemimde kuvvetlidir benim Allahın iziniyle birşeycik olmaz. Bu Süre zarfında en heveslendiğim şey  izleyemediğim dizileri, filmleri izleyeceğim :)) Öneriniz varsa alırım :)) Sürekli çift maske kullanıyordum, ve staj dönüşü duş almayı hiç ihmal etmezdim. Arada üşensem de vazgeçmedim düzenimden. Bu gün iyi ki dedim doğrusu :)


11 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun canım benim tez vakitte atlatırsın inşallah rabbim cümlesine şifalar versin inşallah..sevgiler 😊

  YanıtlayınSil
 2. Eşim de sürekli kovidli birileriyle uçmuş çıkıyor. Neyse ki bulaşmadı hiç. Geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
 3. geçmiş olsuuun hep böyle olumlu neşeli ool :) sen tür söyle ben dizi veya film söleyiim :)

  YanıtlayınSil
 4. Geçmiş olsun inşallah bir sorunla karşılaşmazsın moralini yüksek tut

  YanıtlayınSil
 5. Geçmiş olsun. Film tavsiyesi doğal olarak kendi zevkime uygun filmler tavsiye edeceğim ama zevkler ve renkler tartışılmazmış.
  Netflix varsa Çifte Tehlike (Double Jeopardy) 5 kez izledim. O yüzden öneriyorum. Güçlü bir kadının evladı için mücadelesi. Çok sürükleyici. Sonu da mutlu bitiyor. O yüzden çok sevdim.
  Bir de bulabilirseniz Düşlerin Terzisi (The Dressmaker) onu da 5 kez izledim. Yine bir kadın var ve ona çocukken hayatı zehreden küçük kasabaya geri dönüp intikamını alıyor, final sahnesinde içimin yağları eridi. Sevgiler

  YanıtlayınSil
 6. Çok geçmiş olsuun :( belki bulaşmamıştır o kadar tedbirliymişsin ama bulaştıysa da hemen atlatırsın inşallah. film olarak küçük kadınlar (2019) izleyebilirsin ben de yeni izledim ve çok güzeldi :)

  YanıtlayınSil
 7. Hasta değil de sen pozitifmişsin bence :) Yani hastalık anlamında değil de psikolojik açıdan olumlu olmak gibi :) Farklı geldi ve sevindim açıkçası böyle olmana :) Eminim bu süreci sağlıkla atlatacaksın :) İyi seyirler :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlayınSil
 8. Çok geçmiş olsun. Umarım bulaşmamıştır. Hepimiz artık risk altındayız. En yakınlarımıza kadar geldi.

  YanıtlayınSil